Zaopatrzenie medyczne

Sprzedażą produktów medycznych zajmują się przede wszystkim sklepy medyczne i hurtownie medyczne. W ich asortymencie znajdziemy wszystkie najważniejsze sprzęty i akcesoria wykorzystywane w pielęgnacji, profilaktyce oraz leczeniu osób chorych, potrzebujących pomocy medycznej. Zaopatrzenie medyczne jest bardzo szerokim pojęciem, które obejmuję takie produkty jak: wyroby medyczne jednorazowe, sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny, sprzęt ratownictwa medycznego, odzież oraz obuwie medyczne itd.

Gdzie zamówić wybrane artykuły medyczne?

Produkty medyczne można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Szeroki asortyment wyrobów i sprzętów medycznych znajdziemy w takich miejscach jak: sklep medyczny online czy też hurtownia medyczna. Wybierając jedno z tych miejsc, warto kierować się tym, jakiej jakości produkty są tam proponowane oraz w jakich cenach. Dokładne zapoznanie się z ofertą sklepu czy też hurtowni, pozwoli na dokonanie satysfakcjonujących nas zakupów.

Sklep medyczny online a hurtownia medyczna – różnice

Jeszcze parę lat temu różnice byłby znaczne. Obecnie te dwa miejsca zajmujące się zaopatrzeniem medycznym można traktować jednakowoż. Oba miejsca zapewniają bardzo szeroką ofertę artykułów medycznych do szpitali, przychodni, hospicjów, prywatnych mieszkań i domów pacjenta. Ceny także są porównywalne. Jedyne, czym mogą się różnić produkty to jakością, ale to oczywiście zależy od tego, u jakiego producenta zaopatrują się pojedyncze sklepy i hurtownie medyczne.

Zaopatrzenie medyczne, a umowa z NFZ

Jeśli zależy nam na produktach refundowanych, to koniecznie powinniśmy wybrać sklep medyczny online, który ma podpisaną odpowiednią umowę z NFZ. Jeśli zdecydujemy się na zakup w miejscu, które nie współpracuje z NFZ, to nie możemy liczyć na zniżki, nawet, jeśli mamy zlecenie od lekarza. Trzeba pamiętać, że zaopatrzenie medyczne refundowane przez NFZ jest realizowane tylko w niektórych hurtowniach i sklepach medycznych.

Hurtownia medyczna – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim przed zamówieniem produktów w danym sklepie warto sprawdzić, czy oferowane artykuły medyczne mają odpowiednie atesty, czy spełniają normy polskie i unijne. Jeśli mamy wątpliwości, to zawsze należy dopytać obsługę o szczegóły. Warto porównać ceny danych produktów, poznać producenta wyrobów medycznych, a także dowiedzieć się, jaki jest czas realizacji zamówienia i warunki ewentualnych zwrotów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here