Planujesz manicure hybrydowy? Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Manicure hybrydowy jest bardzo efektowną formą zdobienia paznokci. Z pewnością robi on duże wrażenie, szczególnie zestawiając go z klasycznymi lakierami nanoszonymi na paznokcie. Robienie manicure jest, nawiasem mówiąc, równie często wykonywaniem zabiegiem, jak układane fryzur, chociaż fryzjera nie tak łatwo znaleźć i to takiego, który może poszczycić się bardzo dobrą znajomością sztuki fryzjerskiej. Jeśli chodzi o fryzjerów, dobrze przed ich poszukiwaniem zaznajomić się z treścią poradnika traktującego o sposobach wyboru salonu fryzjerskiego i wskazówek, jak tego dokonać. Wracając do manicure hybrydowego, artykuł ten przybliży cały proces przeprowadzany przez dobre kosmetyczki i na podstawie tego można dowiedzieć się, czy możliwe jest wykonanie manicure hybrydowego we własnym domu.

Jakie przyrządy i akcesoria potrzebne są do wykonania hybrydy?

Chcąc wykonać hybrydowe manicure i aby jego trwałość była identyczna z tą przeprowadzoną przez wykwalifikowaną kosmetyczkę, należy wiedzieć, że przy odrobinie wiedzy, zaopatrzeniu się w pewne przyrządy, jest to jak najbardziej możliwe do wykonania. Aby cały zabieg przeprowadzony w domu był również zabiegiem o wysokiej jakości wykonania, musi być przeprowadzony fachowo, a do tego potrzebne są:

  • lampa do utwardzania lakieru hybrydowego,
  • zestaw lakierów, czyli podkładowy, właściwy lakier hybrydowy z kolorem, lakier nawierzchniowy,
  • akcesoria takie jak pilniki, kopytko, patyczki drewniane, niepylące waciki, blok polerski,
  • płyn do odtłuszczania płytki paznokcia.

Mając te przyrządy, możliwe jest wykonanie hybrydy, która jeśli dana osoba dysponuje odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, może zostać wykonana tak samo, jak w gabinecie kosmetycznym.

Wykonanie manicure hybrydowego w domu

Wykonanie manicure hybrydowego zgodnie z tym poradnikiem da ładne i trwałe efekty na paznokciach przez najbliższe kilka tygodni:

  • za pomocą kopytka albo z użyciem patyczka należy odsunąć skórki od płytki paznokcia,
  • następnym krokiem jest spiłowanie płytki do uzyskania właściwego kształtu,
  • za pomocą bloku polerskiego należy zmatowić płytkę, aby ułatwić przyczepianie się lakieru,
  • po spolerowaniu paznokcia należy płytkę przetrzeć odtłuszczaczem i nałożyć lakier podkładowy oraz utwardzić go pod lampą,
  • po tym zabiegu nakłada się właściwy lakier hybrydowy, którego również utwardza się pod lampą,
  • na koniec nakłada się lakier nawierzchniowy, który utrwali kolor, również go utwardzając.

Nie wolno zapominać o każdorazowym odtłuszczeniu paznokci po wyjęciu ręki z lampy.

Efekty domowego manicure

Domowe wykonanie manicure hybrydowego nie będzie różnić się od wykonanego w najlepszych gabinetach kosmetycznych, które można znaleźć dzięki stronie https://www.moment.pl/paznokcie/manicure/warszawa, a jedyną różnicą będzie to, że oszczędzi to chodzenia do gabinetu. Przy niewielkich umiejętnościach, przyłożeniu się do pracy i dokładności w lakierowaniu paznokci, efekt takiego manicure będzie niemal nie do odróżnienia w porównaniu do gabinetu kosmetycznego. Różnica zależy jedynie od dbałości o wykonanie poszczególnych kroków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here