włosy
fot.: pexels.com

Wypadające włosy są czymś normalnym, do czasu kiedy nie traci się ich więcej niż 100 dziennie. Jeżeli jednak utrata włosów z każdym dniem narasta, to należy podjąć odpowiednie środki. Oto kilka ze sposobów na wypadające włosy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jaki-szampon-na-wypadanie-wlosow-wybrac/

Kiedy najczęściej wypadają włosy?

Najpopularniejszą porą, kiedy można zauważyć osłabienie stanu włosów, jest jesień. To właśnie wtedy zmienia się pogoda, otoczenie, a to odbija się na kondycji organizmu. Po upalnych tygodniach, skóra głowy wymaga nawilżenia i odpowiednich składników odżywczych.

Nadmierne wypadanie włosów jesienią, najczęściej jest spowodowane zmianami hormonalnymi. Latem i wiosną dochodzi do większej produkcji estrogenu, natomiast jesienią i zimą wydzielanie to staje się ograniczone. Wówczas wzrasta poziom produkcji testosteronu. Właśnie dlatego uważa się, że wypadanie włosów jesienią jest całkowicie normalne. Jeżeli jednak regularnie stosuje się produkty pielęgnacyjne i odżywcze, a nie dochodzi do poprawy tego stanu, warto udać się do lekarza trychologa.

Sposoby na powstrzymanie wypadania włosów

Przede wszystkim, warto poświęcić więcej uwagi swojej diecie. Ważne, aby w codziennym jadłospisie znalazły się nienasycone kwasy tłuszczowe. Znaleźć je można w takich produktach jak oliwa z oliwek, pestki dyni lub słonecznika i wiele innych. Jest to cenne źródło cynku, który ma wpływ na kondycję włosów.

Ponadto, należy zrezygnować z korzystania z suszarki, lokówki oraz prostownicy. Jeżeli całkowite wyeliminowanie korzystania z tego sprzętu nie jest możliwe, to powinno się je ograniczyć do minimum. W tym przypadku istotne będzie nawilżanie włosów oraz dbanie o skórę główny. Regularne nakładanie nawilżających masek do włosów, olejków czy wykonywanie delikatnych peelingów skóry głowy, może przynieść naprawdę widoczne rezultaty. Istotne jest jednak to, aby dobrać odpowiedniej jakości preparaty.

Przeczytaj też: http://www.delite.pl/jak-farbowac-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here