laptop gamingowy

Laptopy dla graczy to dość kontrowersyjne urządzenia. Są tacy, którzy nie wyobrażają sobie bez nich życia, ale mają one również spore grono antyfanów, którzy twierdzą, że absolutnie nie są one warte swojej ceny. Pojawia się w związku z tym pytanie: czy warto kupić laptopa gamingowego?

Wydajność i wygoda mogą się ze sobą łączyć

Przeciwnicy laptopów gamingowych często podnoszą argument, że za te same pieniądze, które wydalibyśmy na dobrego laptopa dla graczy, moglibyśmy kupić znacznie wydajniejszy komputer osobisty. Jest to niewątpliwie prawda – z uwagi na ograniczenia, jakie niesie za sobą niewielki rozmiar i mobilny format laptopów, w porównaniu do PC-tów za te same pieniądze otrzymujemy mniej wydajny produkt.

Trzeba jednak wziąć poprawkę na fakt, że laptopy i komputery do grania to dwie różne bestie i sprawdzają się one w różnych okolicznościach, a fakt, że wydajność jest mniejsza, nie oznacza wcale, że na laptopach nie da się komfortowo grać w nawet najnowsze tytuły.

Komputera, wraz z monitorem, klawiaturą i całym okablowaniem nie zmieścimy na przykład do bagażu podręcznego w samolocie, przenoszenie całego tego kramu nie jest też wygodne w przypadku mniej odległych podróży. Wiele osób prowadzi dynamiczny tryb życia, pełny podróży i wyjazdów, czy to służbowych, czy w celach prywatnych.

Laptopa zabrać można wszędzie i również wszędzie można na nim grać. 30/60 klatek na sekundę w nawet najbardziej wymagających tytułach stoi jak najbardziej w zasięgu dobrych laptopów gamingowych, tak więc jakość rozrywki nie będzie wcale znacząco gorsza niż na komputerach osobistych.

Porządne laptopy gamingowe nie są tanie

Na internetowych portalach aukcyjnych można znaleźć oferty laptopów „do gier” już w cenie około 2 tysięcy złotych, ale w dużej mierze się one do gier po prostu nie nadają. Komputer za 3 tysiące złotych, o ile został dobrze złożony, powinien bez problemu poradzić sobie z najnowszymi tytułami – może nie przy jakości grafiki na poziomie „ultra”, ale też z pewnością nie na poziomie „niska”. W przypadku laptopa gamingowego za 3 tysiące, nawet dobrze dobranego, może być z tym problem, za to starsze tytuły i gry indie nie powinny sprawiać mu problemów.

Naprawdę dobry, wydajny laptop gamingowy, taki jak Lenovo Legion Y540, nie będzie tani. Stanowi to sporą przeszkodę dla wielu osób zainteresowanych tego typu urządzeniami, ale niestety, niewiele da się z tym zrobić. Osobom z napiętym budżetem nie pozostaje nic innego, jak polować na promocje, ponieważ nie ma dużego sensu w kupowaniu taniego laptopa do grania – skończy się to zazwyczaj tylko frustracją.

Czy warto kupić laptopa dla graczy?

Laptop gamingowy to dobra inwestycja dla tych, którzy często podróżują bądź przykładowo nie mają miejsca na ustawienie i korzystanie z komputera osobistego. Wbrew pozorom taki laptop może być nie tylko wygodny, ale też wydajny, aczkolwiek nie da się ukryć, że nie będzie to mały wydatek.

Przed podjęciem decyzji warto przeczytać rzetelną decyzję interesującego nas modelu, takiego jak ta: https://techpolska.pl/lenovo-legion-y540-laptop-gamingowy-recenzja/. Pozwoli to przekonać się, czy rzeczywiście jest on wart naszej uwagi, czy też fraza „gamingowy” w ofercie była myląca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here