Technologia RFID dla bezpiecznych płatności kartą. Wybierz odpowiednie etui na karty

0
1070

Karty można przechowywać w portfelu. Można jednak wybrać wygodniejsze rozwiązanie – etui, które jest poręcznym i praktycznym dodatkiem na różne rodzaje kart. Czym warto kierować się przy zakupie takiego dodatku?

Dlaczego warto mieć etui na karty?

Etui przeznaczone do przechowywania kart może być użytecznym dodatkiem lub nawet zastępnikiem zwykłego portfela, gdy za swoje zakupy płacimy głównie bezgotówkowo.

Galanteria tego typu ma postać niewielkiego pokrowca z płaskimi kieszonkami, które dopasowane są pod względem wymiarowym do popularnych typów kart.

W etui na karty można przechowywać:

– karty płatnicze
– karty kredytowe
– karty lojalnościowe
– karty komunikacji miejskiej
– dowód osobisty
– prawo jazdy
– inne typy kart

Wybrane etui posiadają również miejsce na przechowywanie gotówki – banknotów oraz bilonu.

Za pomocą etui na karty kredytowe, płatnicze i inne typy kart można zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, na przykład porysowaniem czy zalaniem. Można również trzymać wszystkie z nich jednym miejscu, by mieć je zawsze pod ręką.

Dodatkowo, etui może również zabezpieczyć przed kradzieżami metodą zbliżeniową. To możliwe w przypadku kart z chipem RFID. Specjalny materiał, z którego wykonane jest etui, zabezpiecza karty przed przejęciem z nich danych i wykonaniem nieautoryzowanych transakcji.

Dzisiaj w sklepach znaleźć można różne typy etui. Czym zatem warto kierować się przy jego zakupie?

Etui na karty – dla niej i dla niego

Pokrowce tego typu przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Mężczyźni najczęściej decydują się na proste etui w stonowanych, klasycznych kolorach, na przykład czarnym albo brązowym.

Kobiety, poza czernią i brązem, chętnie wybierają galanterię w żywych barwach, na przykład w kolorze czerwonym, różowym, nude – cielistym, karmelowym (jasnobrązowym). Dostępne są modele z modnymi wzorami, na przykład nadrukami, tłoczeniami, przeszyciami. Kobiety lubią również lakierowane etui na karty płatnicze, kredytowe i inne.

Skórzane, z eko-skóry, a może z aluminium?

Do wykonania etui stosowane są różne materiały, co przekłada się nie tylko na wygląd tej galanterii, lecz także na jej trwałość i komfort użytkowania.

W sprzedaży można znaleźć etui:

– ze skóry naturalnej
– ze skóry ekologicznej – eko-skóry
– z aluminium

Najbardziej popularne to skórzane etui na karty ze sklepu https://www.skorzany.com/etui-na-karty, które są eleganckie i wytrzymałe. Mniej zapłacimy za te z eko-skóry, lecz nie są one tak trwałe.

Dostępne są także etui aluminiowe, które mają formę zamykanych puzderek z zakładkami. Są trwałe i wytrzymałe, lecz nie są tak wygodne do noszenia w kieszeni, ponieważ są sztywniejsze niż etui skórzane.

Etui na karty – zamykane czy otwarte?

Warto także dobrać etui pod względem jego formy. Do wyboru mamy modele otwarte i zamknięte.

Etui otwarte jest najcieńsze i najwygodniejsze do noszenia w kieszeni. Mogą być też podwójne i mieścić więcej kart. Etui zamykane mają zatrzask. Dzięki temu lepiej chronią karty, ale są też grubsze.

Różne rodzaje etui na kart można zakupić także przez internet. Udanych zakupów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here