Zastosowanie kosmetyków z retinolem

Retinol pomaga w walce zarówno ze starzeniem się skóry, jak i innymi problemami różnych rodzajów cery. Do tej pory twierdzono, że powoduje podrażnienia skóry wrażliwej, wywołuje reakcje uczuleniowe i oczywiście nie nadaje się do skóry trądzikowej, ale współczesne badania temu przeczą. Retinol to pochodna witaminy A, należąca do szerokiej grupy związków organicznych. Bywa mylony z innymi związkami tej grupy.

Na co stosować kremy z retinolem?

Głównym zastosowaniem retinolu zawartego w kremach jest redukcja zmarszczek. Należy pamiętać, że kuracje z zastosowaniem kosmetyków i leków z retinolem wymagają czasu, wielu tygodni stosowania, żeby utrzymało się działanie terapeutyczne. Organizm musi przyzwyczaić się do działania substancji, która pobudza tworzenie nowych komórek, dzięki czemu stosowanie kremu z retinolem daje pożądany efekt.

Poza walką ze zmarszczkami retinol znacząco poprawia stan skóry trądzikowej, redukuje cząstki niszczące kolagen, a także odżywia skórę i poprawia jej elastyczność. Retinol występuje także jako składnik kosmetyków przeznaczonych do rozjaśniania przebarwień.

Działanie kosmetyków z retinolem

Kremy z retinolem są wybierane ze względu na dobroczynne działanie retinolu przy odbudowie i tworzeniu nowych komórek skóry, dzięki czemu staje się ona pozbawiona zmarszczek. Odżywienie skóry, które zapewnia retinol, wiąże się także z poprawą jej elastyczności i poprawieniem ogólnego stanu skóry, nawet problematycznej trądzikowej. Warto więc uzbroić się w cierpliwość podczas kuracji retinolem, gdyż efekty będą zauważalne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kremu z retinolem?

W przypadkach wielu kremów i innych kosmetyków odmładzających zdarza się, że znajduje się na nich informacja, że produkt zawiera witaminę A. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ pod ogólną nazwą witaminy A może znaleźć się dowolna substancja z grupy retinoidów. Retinol zaś jest czystą formą tej witaminy i to właśnie on wykazuje dobroczynne działanie. Warto więc zwracać uwagę, czy w składzie występuje dokładnie retinol. Inne związki z grupy retinoidów mogą wywoływać reakcje alergiczne i podrażnienia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here