Jak zrobić klasyczny manicure krok po kroku? Stylizacja paznokci w Warszawie

Pomimo tego, że na rynku kosmetycznym pojawiają się coraz to nowsze metody, manicure klasyczny ma wciąż wiele zwolenniczek – jest to przede wszystkim bowiem zabieg mający na celu odżywienie dłoni i paznokci. Jak należy go wykonać prawidłowo?

Manicure klasyczny krok po kroku

Zabieg należy rozpocząć od namoczenia całych dłoni, od nadgarstka po czubki palców w wodzie z mydłem. Jeśli skóra dłoni jest bardzo przesuszona, można wzbogacić kąpiel o olejek kokosowy lub parafinę. Ręce powinno się moczyć przez kilkanaście minut. Można również wykonać peeling całych dłoni, który dodatkowo złuszczy zrogowaciały naskórek. Po upływie kilkunastu minut dłonie należy wyjąć z wody, osuszyć (najlepiej papierowych ręcznikiem), następnie posmarować kremem nawilżającym. Skórki wokół paznokci można dodatkowo potraktować specjalnym preparatem zmiękczającym je. To także czas, który można wykorzystać również na nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie obcinać paznokci lecz delikatnie spiłować nadmiar wystającej płytki. Do pozbycia się zbędnych skórek używać można specjalnych cążek lub frezarki. Jeśli wykonujemy zabieg w salonie kosmetycznym, zwróćmy uwagę na to, czy cążki są odkażane po każdym zabiegu, a szpatułki do odchylania skórek są jednorazowe. Jeśli nie mamy wprawy w samodzielnym wykonywaniu manicure, zdecydowanie bezpieczniej będzie udać się do salonu kosmetycznego. Jednak i takie miejsce musi być sprawdzone. Stylizacja paznokci w Warszawie jest jednym z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, różni się ona jednak zarówno ceną, jak i zakresem usługi. Bogatą ofertą zabiegów na dłonie może pochwalić się salon CeCe. Więcej na temat zabiegów wykonywanych w tym salonie znajdziemy na stronie: http://salon.cece.pl/36,pielegnacja-i-stylizacja-paznokci.html. W przypadku samodzielnie robionego manicure, tym bardziej, jeśli nie mamy odpowiedniej wprawy, znacznie bezpieczniejsze będzie usunięcie skórek za pomocą złuszczającego je preparatu i drewnianej szpatułki.

Następnym krokiem jest nałożenie na płytkę paznokcia bazy pod lakier, która zapobiega ewentualnym przebarwieniom. Można również zastosować odżywkę witaminową, która poza ochroną odżywi dodatkowo paznokcie. Po wyschnięciu bazy nakładamy lakier kolorowy – zazwyczaj dwie warstwy wystarczają do całkowitego, równomiernego pokrycia płytki paznokcia. Następnie możemy nałożyć nabłyszczacz oraz utrwalacz, dzięki któremu kolor dłużej utrzyma się na paznokciu.

Kolejny etapem zabiegu jest pielęgnacja dłoni, czyli np. nałożenie odżywczej maski lub wykonanie zabiegu z użyciem ciepłej parafiny czy odżywczego olejku, który sprawi, że skóra dłoni stanie się gładka i zregenerowana. W niektórych salonach kosmetycznych cały zabieg kończy masaż dłoni połączony z elementami akupresury – niezwykle relaksujący.

Manicure klasyczny ma wiele swoich zwolenniczek. Jego zasadą jest pielęgnacja całych dłoni, a zaletą fakt, że używa się do jego wykonania kosmetyków małoinwazyjnych, które nie niszczą płytki paznokcia. Dodatkowo łatwo możemy pozbyć się kolorowego lakieru klasycznego przy pomocy zmywacza do paznokci, a nie jak w przypadku wielu nowoczesnych metod, podczas kolejnej wizyty u kosmetyczki. Wadą manicure klasycznego jest natomiast krótka trwałość nałożonego lakieru, który utrzymuje się maksymalnie do dwóch tygodni i to tylko w przypadku dużej ostrożności, np. jeśli wykonujemy wszystkie prace domowe w gumowych rękawiczkach chroniących lakier przed odpryśnięciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here