Endermologia - innowacyjny masaż

Zabieg endermologii to inaczej masaż podciśnieniowy. Zabieg ten w ostatnich kilku miesiącach stał się niezwykle popularny, dlatego też znajdziemy go w praktycznie każdym gabinecie kosmetycznym czy w gabinecie medycyny estetycznej. Pokochały go miliony kobiet za efekty, jakie daje. Regularnie stosowany znakomicie wpływa na stan skóry.

Zabieg endermologii

Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy, który ma oddziaływać na tkankę łączną skóry, dzięki czemu z jego pomocą można schudnąć, pozbyć się uporczywego cellulitu, wymodelować sylwetkę, a nawet poprawić kontury twarzy.

Endermologia efekty działania

Zabieg masażu podciśnieniowego opiera się na specjalnym masażu połączonym z podciśnieniem, które to uaktywnia metabolizm naszej tkanki tłuszczowej (tkanki opornej na dietę czy ćwiczenia), stymulując także skórę do wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. To powoduje je odmłodzenie, ujędrnienie, a także pozbycie się trapiących defektów kosmetycznych.

Jedną z najważniejszych cech zabiegu endermologii jest to, że jest on bezpieczny i bezinwazyjny (w przeciwieństwie do innych rodzajów zabiegów kosmetycznych czy medycznych). W związku z rozwojem tej metody dziś endermologia może być wykonywana w różnych trybach. Wśród nich znajdziemy np. tryb sportowy, estetyczny czy terapeutyczny.

Endermologia sportowa ma za zadanie przygotować mięśnie, więzadła oraz ścięgna do wzmożonego wysiłku. Dzięki temu osoby intensywnie trenujące są w mniejszym stopniu narażone na różnego rodzaju kontuzje, a gdy nawet jakiś im się przytrafi, odpowiednio przygotowane mięśnie czy więzadła, szybciej się regenerują. Cała rekonwalescencja po kontuzji trwa krócej i szybciej można wrócić do sportu.

Endermologia estetyczna pozwala na modelowanie sylwetki (odchudzanie, ujędrnianie skóry), z kolei zabieg endermologii terapeutyczny regeneruje mięśnie po wysiłku, a także przyspiesza ich gojenie w przypadku uszkodzeń. W endermologii terapeutycznej wykonuje się też bardzo popularny drenaż limfatyczny, który ma za zadanie redukowanie obrzęków spowodowanych nagromadzeniem się limfy.

Endermologia cena zabiegu

Cena zabiegu endermologii w głównej mierze zależy od jej rodzaju (sportowa, estetyczna lub terapeutyczna) oraz od miejsca, gdzie zabieg jest wykonywany. Zwykle jeden zabieg to koszt w granicach 150 – 500 złotych. W zależności od rangi ośrodka, w którym jest wykonywana, możemy spodziewać się różnic w cenach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://lipoline.pl/endermologia-krolowa-zabiegow-wyszczuplajacych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here