Jak mrozić pierogi?

Domowe pierogi to prawdziwy rarytas. Mają one zdecydowana przewagę nad tymi kupnymi, ponieważ nie ma nic lepszego niż świeżo ugotowane, mięciutkie, aromatyczne pierogi polane stopionym masłem z cebulką lub omastą ze skwarkami. Sekret tkwi oczywiście w idealnie przyrządzonym farszu, oraz dobrze wyrobionym cieście.

Robienie pierogów nie jest łatwym zadaniem

Opanowanie umiejętności wyrobienia idealnego ciasta oraz opracowania receptury na pyszny, domowy farsz, to nie lada wyzwanie, szczególnie dla początkującej gospodyni. Ale kiedy już opanujemy tę sztukę i zaczniemy taśmowo lepić pierogi, powinniśmy się również nauczyć jak je przechowywać, aby zawsze mieć zapas pod ręka, lub też móc zrobić coś z nadmiarem. Najlepszym sposobem będzie mrożenie. A jak mrozić pierogi, aby zachowały formę i smak? Oto kilka wskazówek.

Mrozić możemy każdy rodzaj pierogów – zarówno te z owocami, jak i z farszami wytrawnymi

Nie będzie z tym żadnego problemu, jeśli będziemy skrupulatnie stosować się do kilku prostych zasad. Po pierwsze, nie da się zamrozić pierogów od tak. Jeśli po prostu włożymy świeżo ulepione pierogi do woreczka i włożymy je do zamrażalnika, za jakiś czas wyciągniemy z niego jedną, brejowatą, zbitą masę, która raczej nie będzie się nadawała do niczego poza wylądowaniem w koszu na odpadki. Aby poprawnie zamrozić pierogi należy je wcześniej do tego odpowiednio przygotować.

Jak mrozić pierogi?

Jak mrozić pierogi?Musimy oczywiście najpierw sprawdzić, czy mamy w zamrażalniku wystarczająco dużo miejsca na tackę z pierogami. Najlepiej do tego celu nada się plastikowa, zwykła taca lub też drewniana krajalnica. Należy ją bardzo dokładnie posypać mąka. Układamy na niej pirogo dość ciasno, ale tak, aby się ze sobą nie stykały. Następnie bardzo obficie posypujemy je również z wierzchu mąką. Tak przygotowane wkładamy do zamrażalnika aż całkowicie się wychłodzą. Dopiero potem można je powkładać do woreczków lub plastikowych pojemników i umieścić z powrotem w zamrażarce. Można w ten sposób łatwo przygotować pojedyncze porcje, które w każdej chwili wyjmiemy i przyrządzimy.

Istnieje też druga metoda. Choć ta jest nieco bardziej pracochłonna. Pierogi można przed zamrożeniem lekko podgotować w osolonej wodzie z dodatkiem łyżki oleju. Po dokładnym wystygnięciu postępujemy analogiczne jak poprzednio. Omijając jedynie etap posypywania mąką- gotowane pierogi nie potrzebują żadnej izolacji. Jedyna różnicą jest w tym przypadku to, że te podgotowane można później gotować nieco krócej. Dla smaku nie ma żadnego znaczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here