jak narysować smoka

Nikt z nas nie jest w stanie zajmować się swoją pracą od wczesnego poranka do późnego wieczoru. Gdybyśmy chcieli właśnie tak postępować, prędzej czy później opadlibyśmy z sił, musielibyśmy udać się na zwolnienie lekarskie i nasza codzienna aktywność zostałaby ograniczona do absolutnego minimum. Powinniśmy poszukać dla siebie takich zainteresowań, które mogłyby nad odciągnąć od tego wiru ciągłej pracy i pogoni za sukcesem zawodowym. Być może to rysowanie okaże się naszym lekarstwem na nudę i chandrę – o ile rzeczywiście spróbujemy się nim zająć.

Zamiast bezsensownie wgapiać się w ekran swojego komputera i oglądać filmiki śmiesznych kotków czy słodkich piesków, tym razem poszukajmy instrukcji, która pokaże nam, jak narysować smoka

Przygotujmy sobie blok rysunkowy i zestaw ołówków o zróżnicowanych grubościach i zabierzmy się do pracy. Postępując zgodnie z odnalezionymi instrukcjami, stawiajmy na kartce kolejne kreski i łączmy je ze sobą tak, aby ostatecznie zaczęły one przypominać prawdziwego smoka. Nasz pierwszy malunek prawdopodobnie nie będzie w stu procentach idealny i nie odzwierciedli całkowicie tego, co mieliśmy w swojej głowie, ale jeśli tylko będziemy pracować nad swoimi umiejętnościami, z czasem nasze własne dzieła będą coraz lepsze. Rysowania wbrew pozorom można się nauczyć. Odpowiednie narzędzia i materiały edukacyjne tylko nam w tym pomogą.

Skoro dowiedzieliśmy się już, jak narysować smoka, spróbujmy namalować coś bardziej skomplikowanego

Skoro dowiedzieliśmy się już, jak narysować smoka, spróbujmy namalować coś bardziej skomplikowanegoZacznijmy szkicować swoje pierwsze postacie, nadając im jak najbardziej realistycznego wyglądu. W tym przypadku też możemy posłużyć się instrukcjami odnalezionymi w Internecie. Wielu słynnych i doświadczonych rysowników chętnie dzieli się swoją wiedzą z osobami początkującymi i tłumaczy, w jaki sposób namalować głowę czy sylwetkę bądź nadać twarzy przyjemny wygląd. Możemy nawet poszukać specjalistycznych podręczników i książek tworzonych przez prawdziwych artystów, malarzy i szkicowników. Czerpmy wiedzę od najlepszych, a już niedługo sami do nich dołączymy!

Rysowanie jest naprawdę wartościowym i atrakcyjnym zajęciem, zwłaszcza gdy z czasem możemy dostrzegać swoje postępy i zauważamy, że nasze prace powoli zaczynają przypominać dzieła prawdziwych i zawodowych rysowników. Oddając się takim artystycznym zajęciom, możemy bardzo szybko się odprężyć i przy okazji zrobić coś produktywnego, co da nam rzeczywisty i świetny efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here