Jak nawilżyć oko, gdy nosimy soczewki kontaktowe – sprawdzone sposoby

Dbałość o odpowiednie nawilżenie oczu jest szczególnie istotną kwestią, jeśli nosimy soczewki kontaktowe. Naturalny film łzowy produkowany przez nasz organizm może okazać się bowiem niewystarczający, by zapobiec suchości oczu, która obniża komfort noszenia szkieł kontaktowych. Jak więc optymalnie nawilżyć gałkę oczną?

Kiedy nosimy soczewki kontaktowe, o kondycji naszych oczu przesądza wiele czynników. Niezwykle istotną kwestią jest przede wszystkim ich prawidłowy dobór szkieł kontaktowych. Na szczęście w ofercie salonu optycznego Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/soczewki-kontaktowe dostępnych jest wiele rodzajów soczewek. Z łatwością więc znajdziemy zalecane przez okulistę lub optometrystę rozwiązanie, które będzie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Na kondycję narządu wzroku wpływa również specyfika miejsca pracy. Z problemem niedostatecznego nawilżenia oka najczęściej borykają się osoby, które pracują:

  • przy komputerze lub monitorze – wpatrywanie się w ekran sprawia, że ograniczamy mruganie, które w naturalny sposób nawilża oko,
  • w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach – we wnętrzach tych panuje bowiem suche powietrze, które dodatkowo wysusza gałkę oczną.

Na spojówkę oka drażniąco działa także dym papierosowy. Przebywanie więc w pomieszczeniu, w którym on się unosi, również jest jednym z czynników determinujących występowanie suchości oka.

Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne czynniki środowiskowe negatywnie wpływają na kondycję oka, nie zawsze mamy możliwość ich uniknięcia. Nosząc soczewki kontaktowe, możemy szczególnie odczuwać dyskomfort spowodowany suchością. By tego uniknąć, należy stosować krople nawilżające. To sprawdzony sposób na pozbycie się niedogodności.

Istotna rola płynu pielęgnacyjnego

W przypadku soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku niezwykle istotną kwestią jest ich właściwa pielęgnacja za pomocą specjalnego płynu. Nie tylko dezynfekuje on szkła kontaktowe, ale również wpływa na ich optymalne nawilżenie.

To, na jaki płyn pielęgnacyjny się zdecydujemy, zależy w dużej mierze od rodzaju soczewek kontaktowych. Okulista lub optometrysta pomoże nam w wyborze właściwego rozwiązania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here