Pampersy dla dorosłych i inne produkty w NTM – co wybrać

Nietrzymanie moczu to przykra dolegliwość. Można z nią jednak skutecznie walczyć i mimo jej występowania, zachować wysoki komfort życia. Niezastąpione w tym względzie okazują się pampersy dla dorosłych i inne środki higieniczne. Co wybrać? Czym kierować się podczas wyboru? Podpowiadamy!

Dlaczego warto sięgnąć po produkty higieniczne w przypadku NTM?

Nie tylko warto, ale wręcz należy! Inkontynencja moczowa tak naprawdę może dotknąć każdego. Choć najczęściej zapadają na nią osoby starsze i częściej kobiety niż mężczyźni, może wystąpić w każdym wieku, z różnych przyczyn, bez względu na płeć.

Niezależnie od tego, czy to my osobiście musimy zmierzyć się z tym przykrym tematem, czy też osoba nam bliska, nie możemy pozostawać bierni. NTM nie jest chorobą samą w sobie, a jedynie objawem tego, że w obrębie organizmu zachodzą niepożądane zmiany. Nie jest też zupełnie naturalną konsekwencją starzenia się, choć tak się powszechnie uważa. Kiedy więc wystąpi NTM, trzeba podjąć kroki zmierzające do wyeliminowania problemu lub przynajmniej złagodzenia go w jak największym stopniu.

Jednym z pierwszych kroków, poza umówieniem się na wizytę do lekarza, jest zaopatrzenie się w specjalistyczne produkty higieniczne – koniecznie takie, które dedykowane są osobom zmagającym się z nietrzymaniem moczu. Należą do nich między innymi wkładki, podpaski, majtki chłonne, pampersy dla dorosłych.

Wszystkie one mają jedno podstawowe zadanie – zapewniać komfort. Co kryje się pod tym hasłem? Otóż to, że gwarantują suchość i uczucie świeżości na długi czas. Chronią nie tylko przed przeciekaniem, ale także przed nieprzyjemnym zapachem. Delikatny materiał, z którego są wykonane, pozwala skórze oddychać, chroniąc ją tym samym przed podrażnieniem.

Wszystko to sprawia, że osoby borykające się z nietrzymaniem moczu mogą mimo dolegliwości żyć na wysokim poziomie, czuć się dobrze i swobodnie, nie rezygnować z aktywności. Dobrze dobrany produkt odpowiednio przylega do ciała, daje poczucie komfortu i swobodę ruchu, jest niewidoczny pod ubraniem.

Jaki produkt wybrać i jak to zrobić?

Kiedy wkładki będą wystarczającym rozwiązaniem, a kiedy należy sięgnąć po bieliznę chłonną lub pampersy dla dorosłych? To oczywiście zależy przede wszystkim od stopnia nasilenia NTM. Wkładki i podpaski sprawdzą się w bardzo lekkim i lekkim stopniu nietrzymania moczu. Choć kojarzą się one jako środki kobiece, wśród szerokiej gamy wkładek istnieją też te zaprojektowane specjalnie z myślą o mężczyznach, dopasowane kształtem do ich budowy anatomicznej.

Bielizna chłonna będzie dobrym wyborem w przypadku stwierdzenia średniego i ciężkiego stopnia NTM. Jest wyjątkowo wygodna i dyskretna, a przy tym doskonale chroni. Z kolei pampersy dla dorosłych to najlepsza ochrona w przypadku stopnia ciężkiego i bardzo ciężkiego.

Produkty te występują w różnych rozmiarach, dlatego przed zakupem należy zapoznać się z tabelą rozmiarów, by wybrać najwłaściwszy. Szczególnie w przypadku bielizny chłonnej, pieluchomajtek i pampersów nie można pozwolić sobie na dobór złego rozmiaru. Produkt za duży nie będzie dobrze przylegał do ciała, może się przesuwać w czasie aktywności i tym samym powodować przeciekanie. Za mały natomiast będzie wywoływał poczucie dyskomfortu.

Warto pamiętać o tym, że nietrzymanie moczu to dolegliwość, którą można leczyć i której nie należy się wstydzić! Choć jest to bez wątpienia problem krępujący, lekarz to ostatnia osoba, która mogłaby zareagować na informację o nim w sposób niewłaściwy. Istnieje wiele prostych, nieinwazyjnych metod leczenia NTM i to właśnie je specjalista zaproponuje w pierwszej kolejności.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here