Sól fizjologiczna ratunkiem dla nosa

Sól fizjologiczna do nosa to preparat, bez którego wiele osób nie może się obyć w porze jesienno-zimowej. Zwłaszcza ci, którzy borykają się z przesuszeniem śluzówki i nawracającym katarem zawsze mają przy sobie sole fizjologiczne do nosa. Chemicznie sól fizjologiczna jest wodnym roztworem chlorku sodu. Jest niesamowicie przydatna przy aplikowaniu leków drogą wziewną.

Sole fizjologiczne do nosa – ratunek dla zatkanego nosa

Katar nie jest groźnym schorzeniem, ale ma męczące objawy. Wydzielina zatykająca nos może utrudnić oddychanie. Towarzyszy mu świąd i zaczerwienienie nosa. Katar rozwija się się przez jakiś czas, ale jego skutki potrafią dopaść nagle, dlatego fiolka z solą fizjologiczną powinna się znajdować pod ręką każdej osoby ze skłonnością do kataru w porze jesienno-zimowej. Stosowanie soli fizjologicznej w przypadku kataru jest odpowiednią metodą. Proces leczenia można rozpocząć od inhalacji za pomocą soli fizjologicznych do nosa. Jest to metoda, którą zaleca się osobom chorym na silne i przewlekłe schorzenia układu oddechowego. Inhalując drogi oddechowe solą fizjologiczną można je oczyścić i nawilżyć w natychmiastowym tempie. Powinno się ją aplikować przy pomocy nebulizatora. Nebulizator wytworzy mgiełkę z preparatu, którym został wypełniony. Jest to urządzenie dostępne w większości aptek. Podczas użytkowania nebulizatora należy dbać o higienę, to znaczy myć go po każdym użyciu. Jest to ważne, gdyż pozwala zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Fiolka z solą fizjologiczną i nebulizator jest zestawem każdej osoby, która męczy się z katarem i nie znosi zatkanego nosa wraz z utrudnionym oddychaniem.

Sól fizjologiczna dla niemowlęcego nosa

Fiolka z solą fizjologiczną znajduje się w domowej apteczce wielu matek małych dzieci. Sól fizjologiczna świetnie nadaje się do oczyszczania dróg oddechowych niemowląt. Katar u tak małego dziecka może być niebezpieczny, ponieważ może utrudnić maluchowi oddychanie. Odpowiednie sole fizjologiczne do nosa pozwolą odblokować nos bobasa. Zabieg oczyszczania nosa niemowlaka przeprowadza się poprzez wpuszczenie do dróg oddechowych zaledwie kilku kropel, nie więcej niż 3, leczniczej soli fizjologicznej. Po wykonaniu tej czynności dziecko należy ułożyć na brzuchu lub boku. Wskazanym jest, aby wykonywać taki zabieg każdego dnia wieczorem.

Sól fizjologiczna dla alergików

Katar, z którym borykają się alergicy, podobnie jak ten wynikający z przeziębienia nie jest groźnym schorzeniem, jednak wiele alergików wie, ze związane z nim objawy potrafią mocno ograniczyć aktywność i utrudnić życie. Wykupienie recepty na leki powstrzymujące objawy alergii może być bardzo kosztowne i nie zawsze jest skuteczne. Ponadto nie daje trwałych efektów. Tymczasem wiele osób, nękanych przez alergię od lat, zachwyca się metodą prostą i tanią, jaką jest płukanie nosa przy użyciu soli fizjologicznej. Płukanie nosa można wykonywać prewencyjnie nawet codziennie. Niektórzy powtarzają tą czynność dwa razy dziennie – rano i wieczorem, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here