DIY - czyli pomysły na długie wieczory

Jesienne i zimowe wieczory to dobry czas, aby zaszyć się w swoim domu i zadbać o siebie. Pod ciepłym kocem, z kubkiem kakao w dłoni, można wpaść na wiele ciekawych pomysłów. To czas, kiedy można rozwinąć swoje dotychczasowe pasje lub zainteresować się czymś nowym. Do takiej kategorii zajęć zalicza się własnoręczne tworzenie ozdób i akcesoriów domowych. Produkty DIY zyskały w ostatnim czasie dużą popularność. Są wyjątkowe, bo nie można ich podrobić. Z nimi masz pewność, że wystrój Twojego mieszkania będzie oryginalny i wyjątkowy.

Szycie i haftowanie

Szycie to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu znany już od bardzo dawna. Łączy on przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony można stworzyć wyjątkowe ozdoby do własnego domu, które pięknie udekorują wnętrze. Z drugiej daje możliwość uszycia praktycznych przedmiotów codziennego użytku. Własnoręcznie wykonana poduszka z pewnością będzie miała dużo większą wartość niż ta kupiona w sklepie. A zaawansowani w sztuce szycia mogą pokusić się nawet o wykonanie własnych projektów ubrań. Haftowanie (http://dlaszycia.pl/category/haftowanie) także było kiedyś bardzo popularne. Dzięki niemu można stworzyć wyjątkowe naszywki, a także wielkie obrazy. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadającą Ci technikę haftu i zabrać się do pracy. Jest bowiem z czego wybierać. Najbardziej znany haft krzyżykowy jest do tej pory często pokazywany na zajęciach w szkole. Zarówno do haftowania, jak i szycia nie potrzeba wiele specjalistycznych sprzętów. Wystarczą igła, nitka, kawałek materiału i można zacząć tworzyć. Dzięki temu można w miły i pożyteczny sposób spędzić długie zimowe wieczory.

Decoupage i scrapbooking

Decoupage to technika zdobienia, która polega na przyklejaniu wzorów wyciętych z papieru lub papierowych serwetek na specjalnie przygotowaną powierzchnię. Można w ten sposób ozdobić na przykład drewniane pudełka lub szkatułki. Jednak to nie jedyna możliwość. Technika ta nadaje się do zastosowania na niemal każdej powierzchni. Można wykorzystać szkło, plastik, a nawet tkaniny. Ilość wzorów i zdobień, która można tworzyć jest ogromna, a twórcę ogranicza tylko jego własna wyobraźnia. Z kolei scrapbooking to po prostu technika zdobienia kartek, zaproszeń lub albumów za pomocą różnego rodzaju technik plastycznych. To niezwykle popularne hobby opanowało w ostatnich latach Polskę. Dzięki sztuce scrapbookingu można zrealizować niemal każdy projekt, który pojawi się w głowie. Zaproszenia na urodziny i inne wydarzenia staną się bardziej spersonalizowane niż kiedykolwiek wcześniej, a zimowe wieczory staną się czymś, czego będziesz wyczekiwać z niecierpliwością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here