Jaka sala na wesele będzie najlepszym wyborem?

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Po tej uroczystości, wiele osób decyduje się na świętowanie w gronie przyjaciół i rodziny.

Jednakże, tyle ile ludzi, tyle wyobrażeń w stosunku do wyglądu wesela. Dla jednych wystarczy skromny obiad, a inny chcieliby mieć zabawę na kilkaset osób. W każdym przypadku potrzebne będzie miejsce, gdzie możliwe będzie świętowanie. W poniższym zestawieniu wymieniono jaka sala na wesele będzie odpowiednia do adekwatnego sposobu celebrowania ślubu.

Sala weselna dla każdego

Wszystkie miejsca, w których młoda para urządzi swoje wesele można podzielić na 4 rodzaje:

  • Dom/Ogród – W przypadku bardzo skromnej uroczystości lub braku środków na wesele, idealnie sprawdzi się szykowny obiad w domu. Jeżeli dodatkowo istnieje możliwość udostępnienia młodemu małżeństwu ogrodu, można postawić krzesła, stoły i scenę, gdzie para wraz ze swymi gośćmi bez przeszkód zje, napije się i będzie mogła potańczyć. Plusem takiego rozwiązania jest zabawa bez ograniczonego czasu i dodatkowych kosztów w przypadku przedłużenia się uroczystości.
  • Restauracja/Pub – wesele w restauracji to opcja dla celebrowania ślubu tylko w gronie najbliższych bez zbędnych zabaw i konieczności tańczenia. Spokojny obiad bądź kolacja, w gustowny sposób podkreślą powagę sytuacji. Ponadto, wynajęcie restauracji na parę godzin będzie na pewno tańsze niż sala weselna, a do tego, przygotowaniem wszelkich ozdób i obsługiwaniem gości zajmą się pracownicy restauracji.
  • Sala weselna – salę weselną powinny wybrać te osoby, u których liczba gości wynosi od kilkudziesięciu do około 150 osób. W takim miejscu, nie tylko zmieszczą się wszyscy zaproszeni, ale i często udostępniane jest dodatkowe miejsce na tańce. Catering zależy od rodzaju sali weselnej. Istnieją takie, które wliczają to w wynajem pomieszczenia lecz da się go również zorganizować samemu.
  • Sala balowa – w czasach gdy dużo zamków i dworów pozostało w dobrym stanie, ich właściciele dają możliwość wynajmowania sal balowych na wesele lub inne, podobne tego typu uroczystości. Jest to kosztowna inwestycja, polecana nowożeńcom z dużym zasobem gotówki i długą listą gości dochodzącą nawet do kilkuset osób. Catering i wyposażenie trzeba będzie prawdopodobnie zamawiać oddzielnie, ale dzięki wystrojowi, młoda para z pewnością poczuje się jak król i królowa, którymi zresztą na tym przyjęciu będą.

Sala na wesele może być w pierwszym momencie trudnym wyborem. Jednakże, dla każdego, bez względu na jego preferencje, liczbę gości i zasoby pieniężne, coś się znajdzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here