Dzień Chłopaka – szybki i dobry prezent

Pomimo tego, że Dzień Chłopaka jest tylko raz w roku, to bardzo często o nim zapominamy. Najczęściej przypominamy sobie o nim wraz z przeczytaniem nagłówku z porannej prasie czy też komentarzem radiowym w drodze do pracy lub co gorsza, już w niej. Jeżeli do wieczora zostało jeszcze kilka godzin to nic straconego – możemy szybko i tanio kupić dobry prezent, który z pewnością się sprawdzi!

Dzień Chłopaka w Polsce obchodzony jest 30 września każdego roku. Warto mieć jednak na uwadze to, że nie jest to żadne oficjalne święto i tym samym w innych krajach jego obchody przypadają na inne dni – począwszy chociażby od 7 lutego na Malcie, a skończywszy na 25 listopada w Kanadzie. Niezależnie jednak od miejsca obchodzenia tego święta i jego daty jedno jest pewne – ten dzień nieodłącznie kojarzy się z upominkami i prezentami.

Prezenty dla chłopaka

Co możemy jednak kupić naszemu chłopakowi „na szybko”? W takim przypadku, kiedy z pacy wychodzimy o godzinie 17 i czasu pozostało już niewiele na odwiedzanie kolejnych sklepów i poszukiwanie właściwego prezentu, warto postawić na uniwersalny upominek, który sprawdza się niezależnie od okazji. Co to może jednak być?

Słodycze!

Pomimo tego, że wielu z nas słodycze traktuje w kategorii jedynie dodatku do prezentu właściwego, to jednak w przypadku Dnia Chłopaka sama bombonierka ze wstążka lub w prezentowym opakowaniu sprawdzi się rewelacyjnie. Nie jest to w żaden sposób wydatek uszczuplający domowy budżet (dobrą i smaczną bombonierkę kupimy już za kilkanaście złotych). Warto postawić jednak w tym dniu na bombonierki znajdujące się w promocji.

Markowy alkohol

Prezentem, który sprawdza się w sytuacjach awaryjnych jest również markowy alkohol – mowa tutaj co prawda nie o czteropaku piwa rzemieślniczego, choć i taki z pewnością prezent w niektórych przypadkach sprawdzi się rewelacyjnie, ale o butelce dobrego wina, szampana czy whiskey. Jest to wydatek do około 100,-zł, jednak również nie powinno być żadnego problemu z jego dostępnością, a zakupu możemy dokonać przy okazji innych zakupów spożywczych.

Ubranie

W tej kategorii musimy poświęcić odrobinę więcej czasu. Możemy kupić zarówno koszulę, krawat czy nawet spinki do mankietów – w zależności od naszego wyboru będzie to wydatek od kilkunastu do kilkuset złotych, jednak w większości przypadków zamkniemy się w budżecie 100,-zł. Warto rozważyć również zakup humorystycznego T-shirtu z nadrukiem, który kupimy w okolicach 50,-zł. Czy zakup ubrania ma jakieś wady? Z pewnością wymaga znajomości rozmiaru noszonego przez naszego chłopaka oraz trafienia w jego indywidualny gust.

Podsumowując, nawet „na ostatnią chwilę” mamy wiele możliwości zakupu szybkiego i stosunkowo taniego prezentu dla naszego chłopaka. Tego dnia warto pamiętać chociażby o najdrobniejszym upominku, gdyż z pewnością jest to element nieodłącznie związany z tym świętem. Należy jednak pamiętać o tym, że liczy się tutaj przede wszystkim sama pamięć i chęci, a nie rzeczywiście zakupiony prezent. A może rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie podarunku chociażby w postaci własnoręcznie upieczonego tortu?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here