Jak szukać pracy?

Najlepiej byłoby szukać nowej pracy, kiedy mamy etat na stałe. Szukanie pracy zajmuje mnóstwo czasu. Trzeba przeglądać ogłoszenia, przygotować CV, często też list motywacyjny i wysłać dokumenty lub złożyć wniosek przez aplikację. Następnie czekać na telefon, aż zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną. Ciężko pogodzić to z codziennymi obowiązkami zawodowymi. Pierwszy sposób to dobrze wykorzystywać czas wolny.

Jak szukać pracy? To pytanie zawsze sprawia trudność

Czas przed i po pracy, a nawet w trakcie jej, to znaczy kiedy jest przerwa, można efektywnie wykorzystać na poszukiwania nowej pracy. Zapisując się na portal przeznaczony do przesyłania ofert pracy, zrobisz większość pracy. Ustawienie swoich preferencji ułatwi selekcję ofert. Przygotowane wcześniej CV możesz w łatwy sposób przesyłać razem z aplikacją na dane stanowisko. Powiadomienia o nowych ofertach pracy przychodzą również na maila. Łatwo zatem można je przeglądać, nawet za pomocą telefonu.

Weź kilka dni wolnego

Jeśli masz jeszcze urlop, możesz przeznaczyć kilka dni na szukanie pracy. Zaplanuj urlop tak, aby rozmowy kwalifikacyjne odbyły się w terminie tego urlopu. Wykorzystuj ten czas do maksimum.

Szukaj okazji w ciągu dnia

Jeśli Twój profil pracy nie polega na siedzeniu cały czas przy biurku, tylko wyjeżdżasz i przebywasz z ludźmi po za firmą, nie marnuj czasu. Wykorzystaj ten czas na poznawanie nowych osób i zaprezentowanie im się z jak najlepszej, profesjonalnej strony. Takie spotkania są dobrą okazją do nawiązania nowych relacji. Może to w przyszłości zaowocować propozycją pracy, czy chociażby pomocą w dotarciu do osób w danej organizacji.

Zadbaj o kontakty

Jak szukać pracy?Nie mając możliwości zrobienia sobie przerwy w pracy lub należy zatroszczyć się o to, aby potencjalny pracodawca mógł odnaleźć ogłoszenie. Masz do dyspozycji media społecznościowe, gdzie możesz budować swój profesjonalny wizerunek. Wypunktuj swoje doświadczenie. Opisuj dokładnie czym się zajmujesz oraz jakie masz obowiązki. Dbaj, aby Twoja sieć wirtualnych kontaktów na koncie rozwijała się. Większa ilość head hunterów czy rekrutantów, tym więcej szans i łatwiejszy dostęp do twojego profilu.

Pracodawcy wiedzą, że zdecydowana większość kandydatów, która zgłasza się ma stałe zatrudnienie. Potencjalny nowy pracodawca powinien rozumieć, kiedy proponujesz spotkanie przed lub po godzinach pracy. Warto mówić szczerze o sytuacji w jakiej się aktualnie znajdujesz. Należy pamiętać zasadę, że zmiana wymaga czasem poświęceń, dlatego dopasuj się do godziny spotkania, zaproponowanej przez potencjalnego pracodawcę. Wówczas musisz poprosić swojego szefa o możliwość, wcześniejszego wyjścia z biura. Możesz zaproponować możliwość odpracowania tego wcześniejszego wyjścia w kolejnych dniach. Należy być zawsze uczciwym względem osoby, która Cię zatrudnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here