Jak zrobić zakładkę do książki?

W dzisiejszych czasach istnieje takie przeświadczenie, że mało osób czyta książki. Szczególnie dotyczy, to młodzieży i dzieci. Oczywiście, to nie prawda i nadal wiele dzieci i nastolatków zaczytuje się w swoich ulubionych autorach. Wiele z nich zastanawia się jak zrobić zakładkę do książki? Jest oczywiście kilka sposobów jak zrobić zakładkę do książki w sposób łatwy i przyjemny, a zarazem taki, aby taka zakładka nam się podobała.

Jak zrobić zakładkę do książki?

Jak zrobić zakładkę do książki?Zakładkę możecie z robić z kartki z bloku technicznego, którą wykleicie swoimi ulubionymi naklejkami. Najlepiej, aby takie naklejki miały motyw z waszych ulubionych książek, np. Harry Potter, Władca Pierścieni albo Wiedźmin. Kolejnym fajnym i prostym sposobem jak zrobić zakładkę do książki jest wzięcie kawałka prostokątnej tektury, którą malujemy na nasze ulubione kolory. Tekturę malujemy w różne wzorki, na przykład gwiazdki albo chmurki.

Jeszcze innym sposobem jak zrobić zakładkę do książki jest zrobienie zakładki z kawałka kolorowej szmatki, którą usztywniamy kawałkiem kartki papieru. Taką szmatkę możemy obkleić licznymi cekinami i koralikami. Oczywiście musimy pamiętać, aby taka zakładka nie była za gruba, aby nie zniszczyła nam książki jak będziemy ją wkładać między strony.

Jest wiele sposobów jak zrobić zakładkę do książki, a kolejnym z nich jest wzięcie podłużnej nitki, który obklejamy innymi kolorowymi nitkami w taki sposób, aby zrobiła się wystarczająco gruba i w miarę sztywna. Musimy jednak pamiętać, aby ta zakładka nie była za gruba, aby nie zniszczyła nam kartek w naszej ulubionej książce.

Następnym sposobem jak zrobić zakładkę do książki jest kupienie kolorowej bibuły

Z takiej bibuły wybieramy najfajniejszy kolor. Wycinamy odpowiedni kształt i mamy nową zakładkę.
Innym sposobem na to, aby wiedzieć jak zrobić zakładkę do książki, to pomoc starszego rodzeństwa, mamy albo babci. Ktoś na pewno poradzi nam jak zrobić zakładkę do książki. Pamiętajcie, że kilka głów, to nie jedna i czasami warto zrobić taką burzę mózgów.

Jeszcze innym miejscem na znalezienie informacji jak zrobić zakładkę do książki jest internet, książki, czasopisma i nasza nauczycielka od plastyki albo techniki

Na pewno znajdziecie wiele informacji jak zrobić zakładkę do książki i będziecie cieszyli się własnoręcznie zrobioną nową zakładką, którą zawsze jak ujrzycie sprawi wam duży uśmiech na twarzy. Miłego czytania waszej ulubionej książki i pamiętajcie zaznaczyć stronę waszą nową zakładką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here