piłki do ćwiczeń

Piłka do ćwiczeń jest to sprzęt sportowy, dzięki któremu możemy wykonać zróżnicowany trening. Ćwiczenia na piłce wyróżniają się tym, że aktywują nie tylko jedną grupę mięśniową, ale wiele z nich jednocześnie, przez co bardzo szybko możemy wyrzeźbić sportową sylwetkę oraz zrzucić zbędne kilogramy. Jaką piłkę do ćwiczeń wybrać dla siebie? Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na piłce? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/pilki-do-cwiczen-wszechstronny-trening-w-domu/ 

Piłka do ćwiczeń – czym jest i jakie zalety płyną z wykonywania ćwiczeń na piłce? 

Piłka do ćwiczeń to sprzęt, które pozwala nam na wykonanie urozmaiconego treningu w zaciszu domowym. Piłkę można nabyć za około kilkadziesiąt zł dosłownie w każdym sklepie sportowym, a korzyści które płyną z zakupu takiego sprzętu są ogromne. 

Piłka do ćwiczeń pozwala nie tylko na wykonanie ćwiczeń jednej grupy mięśni, ale pobudza do pracy wiele partii ciała. Pozwala ona na wykonanie dużej ilości różnorodnych ćwiczeń. Sprawia to, że możliwa jest szybka utrata tkanki tłuszczowej oraz wyrzeźbienie sportowej i zgrabnej sylwetki. Oczywiście cały ten proces odchudzania nie jest jedynym powodem, aby zaopatrzyć się w piłkę do ćwiczeń. Tego typu aktywność fizyczna idealnie wspomaga równowagę, a także koordynację ruchową, przy czym zmniejsza nadmierne napięcie mięśni i poprawia ruchomość stawów bez ich obciążania. 

Piłki do ćwiczeń – jakie są ich rodzaje? 

Obecnie w sklepach sportowych mamy szeroki wybór wielu rodzajów piłek. Różnią się one od siebie przede wszystkim wielkością oraz występowaniem dodatkowych elementów.

Spośród piłek do ćwiczeń możemy wyróżnić: 

  • klasyczną piłkę fitness
  • piłkę z wypustkami
  • piłkę ABS
  • piłkę z uchwytami umieszczonymi po bokach
  • piłkę fasolkę 

Co należy wiedzieć przed wyborem piłki dla siebie? 

Ważnym elementem przed wyborem piłki dostosowanej dla siebie jest jej średnica. Dopasowania odpowiedniego rozmiaru ma kluczowe znaczenie dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń. 

Kryteria wyboru pyłki zostały podzielone w następujący sposób:

  • wzrost od 150 do 165 cm – średnica piłki 55 cm
  • wzrost od 166 do 175 cm – średnica piłki 65 cm
  • wzrost od 176 do 185 cm – średnica piłki 75 cm
  • wzrost powyżej 186 cm – średnica piłki 85 cm.

Zobacz też: http://www.delite.pl/orbitrek-korzysci-plyna-cwiczen-orbitreku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here