Jak zapomnieć o chłopaku?

Pierwsze miłości rzadko kiedy kończą się szczęśliwie. Młodzi ludzie stopniowo odkrywają swoje kolejne wady i przekonują się, że początkowo idealni partnerzy tak naprawdę mają wiele dziwnych nawyków i zachowań, których nie są w stanie zaakceptować. Nadchodzi czas rozstania, który zawsze wiąże się z ogromnym bólem, cierpieniem i smutkiem. Trudno nagle przyzwyczaić się do samotnego życia i wykonywania nawet najprostszych czynności, które do tej pory można było dzielić z drugą bliską osobą. Rozstania zdecydowanie nie są proste, ale są czymś normalnym i należy się z nimi pogodzić. Najlepiej w tym celu dowiedzieć się, jak zapomnieć o chłopaku, byłym już zresztą partnerze, by spokojnie przejść przez ten trudny okres. Bo wbrew pozorom jest to możliwe. Mimo iż młodej dziewczynie wydaje się, że nastąpił dla niej koniec świata, każda bardziej doświadczona koleżanka powie jej o tym, że z czasem smutek staje się coraz mniejszy, a o byłym partnerze po prostu się zapomina. Jak więc zrobić to szybko i bezboleśnie?

Jak zapomnieć o chłopaku? – Skupienie się na teraźniejszości

Jak zapomnieć o chłopaku? - Skupienie się na teraźniejszościPodstawowym błędem bardzo często popełnianym po rozstaniach jest skupianie się na przeszłości. Oczywiście w takim momencie życia każdy przedmiot czy nawet czynność przypomina dziewczynie o jej byłym chłopaku. Warto zatem pozbyć się takich rozpraszaczy. Wszystkie prezenty otrzymane wcześniej od chłopaka najlepiej umieścić w pudełku, zamknąć jego wieczko i przynajmniej na kilka tygodni schować głęboko do szafy. Można także rozdać je osobom potrzebującym, tym sposobem uszczęśliwiając kogoś innego i pomagając samej sobie. Nie warto natomiast przesiadywać całymi dniami w łóżku czy na kanapie, wspominając najróżniejsze sytuacje, które były związane z dawnym związkiem. To już przeszłość, od jakiej należy odciąć się grubą linią. Ona nie wróci i z czasem związane z nią wspomnienia będą nawet przyjemne, jednak póki co, póki ból jest jeszcze silny, lepiej do nich w ogóle nie wracać. Skupiając się na teraźniejszości, można oczyścić swój umysł ze zbędnych i natrętnych myśli. Należy po prostu żyć i nie przejmować się tym, co było wcześniej.

Pogodzenie się z rozstaniem

Niezależnie od tego, kto doprowadził do rozpadu związku, nie warto tłumić w sobie gniewu z tego powodu. Nawet jeśli to chłopak zerwał z dziewczyną, nie powinna ona go za to obwiniać, bo najprawdopodobniej sama przyczyniła się do takiej sytuacji. Zwykle winne są bowiem obie strony, choć po rozstaniu mało kto pamięta o swoich wadach. Najlepiej kompletnie się na nich nie skupiać. Skoro doszło już do rozstania, oznacza to, że obydwie osoby nie były do siebie idealnie dopasowane i zrobiły sobie przysługę, pozwalając sobie na znalezienie prawdziwej miłości. Czasem im szybciej dojdzie do takiego zerwania, tym lepiej. Nie trzeba całymi latami tkwić w nieszczęśliwym związku, a można szybko otrzepać się po bolesnym przeżyciu, pójść dalej przez życie i poszukać swojej prawdziwej miłości. Jak zapomnieć o chłopaku? Nie da się jakoś specjalnie przyspieszyć tego procesu, ale można pogodzić się nawet z własnymi negatywnymi emocjami. To zupełnie normalne, że zraniona dziewczyna ma ochotę płakać, krzyczeć i rzucać przedmiotami. Powinna sobie na to pozwolić. Dzięki temu szybciej oczyści się z negatywnych emocji.

Wyjście do ludzi

Wyjście do ludziPrzesiadując całymi dniami w swoim własnym pokoju, nie można być zdziwionym swoim kiepskim nastrojem i ciągle utrzymującą się chandrą. Bolesne przeżycia najlepiej leczyć z pomocą innych ludzi. Nawet płacz przyniesie dużo większą ulgę, jeżeli dziewczyna wypłacze się nie w swoją poduszkę, a w rękaw bluzki ukochanej przyjaciółki czy nawet mamy. Pod żadnym pozorem po bolesnym rozstaniu nie wolno zamykać się w domu. Trzeba samemu wyjść do ludzi, poinformować swoich bliskich o zaistniałej sytuacji i poprosić ich o wsparcie, które na pewno się wtedy uzyska. Dobra przyjaciółka zacznie wyciągać zrozpaczoną dziewczynę na spotkania towarzyskie, zawsze zaproponuje jej wieczór filmowy w towarzystwie pizzy i coli, a wieczorami wyjdzie z nią na spacer, gdy ta będzie chciała porozmawiać. Warto też spróbować pójść na kilka randek, choć początkowo będą one oczywiście trudne. Czas potrafi jednak wyleczyć wszystkie rany. Nawet ci, którzy w to nie wierzą, sami mogą się o tym prędzej czy później przekonać.

Rozwój własnych pasji

Mając swojego stałego partnera, ma się jednocześnie na swojej głowie sporą ilość dodatkowych obowiązków. Trzeba się z nim w końcu regularnie spotykać, umawiać na randki czy wychodzić do kina bądź na imprezy. Należy zawsze być pod telefonem, aby w razie czego odpisać mu na wiadomość sms-ową czy odebrać od niego połączenie. Zdecydowanie ogranicza to ilość wolnego czasu i sprawia, że dziewczyna przestaje rozwijać swoje pasje, kompletnie z nich rezygnując. Czas rozstania to idealny moment, aby do nich powrócić. Mając teraz więcej wolnych chwil w ciągu dnia, można przeznaczyć je na uprawianie sportów, śpiew bądź grę na instrumentach muzycznych. Pasje pozwalają oderwać uwagę od aktualnych problemów. Wspaniale wypełniają wolne chwile, w trakcie których wspomnienia błyskawicznie wracają.

[Głosów:5    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here